Share

W świetle Słowa

A pewna kobieta od dwunastu lat cierpiała na upływ krwi. Wiele przecierpiała od różnych lekarzy i całe swe mienie wydała, a nic jej nie pomogło, lecz miała się jeszcze gorzej. Usłyszała ona o Jezusie, więc przyszła od tyłu, między tłumem, i dotknęła się Jego płaszcza. Mówiła bowiem: „Żebym się choć Jego płaszcza dotknęła, a będę zdrowa”. Zaraz też ustał jej krwotok i poczuła w ciele, że jest uzdrowiona z dolegliwości (Mk 5,25-29).

Wiara, która ratuje

Wakacje to dobry czas na podróżowanie, pielgrzymki i nawiedzanie znanych miejsc kultu. Wciąż pamiętam swój pierwszy pobyt na Jasnej Górze. Pojechałem tam z mamą po skończeniu pierwszej klasy szkoły podstawowej. Największe wrażenie zrobiły na mnie kule ortopedyczne i laski, które wisiały na ścianach jasnogórskiej kaplicy. Niektóre wyglądały na bardzo stare. Dziwiłem się tej „dekoracji” i dopiero po wyjściu wszystko wyjaśniła mi mama.

Andrzej Danilewicz SVD

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej w najnowszym numerze miesięcznikawinietka small

 

Miesięcznik MISJONARZ
ul. Ostrobramska 98, 04-118 Warszawa
Tel.: +48 22 280 99 65
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W następnych numerach:

  • Józef Maciołek SVD, Uroczystość konsekracji na biskupa
  • Zenon Szabłowiński SVD, Głoszenie miłosierdzia Bożego słowem i czynem