Share

Papieska intencja modlitewna – sierpień

ZA MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORCÓW
Módlmy się, aby mali i średni przedsiębiorcy, poważnie dotknięci kryzysem gospodarczym i społecznym, znaleźli środki potrzebne do kontynuowania swojej działalności w służbie społeczności, w których żyją.

Kryzys ekonomiczny i społeczny wynikły na skutek pande mii koronawirusa, jak również konfliktów zbrojnych, uderzył niewątpliwie w działalność małych i średnich przedsiębiorców, szczególnie tych, które rejestrują się w prowincjonalnych miejscowościach i dają zatrudnienie większości ich mieszkańców. Mali i średni przedsiębiorcy angażują do pracy osoby, które mieszkają blisko siebie i przez to dobrze się znają, tworzą relacje przyjaźni i współpracują ze sobą w ramach pracy zawodowej, a także w ramach realizacji swoich talentów i zdolności. Ponadto są wizytówkami regionu, wspomagają pielęgnowanie tradycji i obyczajów miejscowej ludności, która często wspólnie organizuje i przeżywa imprezy sportowo-kulturalne oraz święta patronalne.

siostra klauzurowa

 

 

 

 

Więcej w najnowszym numerze miesięcznikawinietka small

Miesięcznik MISJONARZ
ul. Ostrobramska 98, 04-118 Warszawa
Tel.: +48 22 280 99 65
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W następnych numerach:

  • Józef Maciołek SVD, Uroczystość konsekracji na biskupa
  • Zenon Szabłowiński SVD, Głoszenie miłosierdzia Bożego słowem i czynem