Share

Misjonarz na post

Misjonarz na post” to inicjatywa, której pomysłodawcą jest o. dr hab. Marcin Wrzos OMI. Redakcja „Misjonarza” od początku obejmowała ją swoim patronatem medialnym. Intencją organizatorów było zjednoczenie środowisk misyjnych w kraju, które w opinii o. Wrzosa były „w zasadzie zatomizowane, czyli każde środowisko wspierało »swoich« misjonarzy”.

W odpowiedzi powstała uniwersalna kampania społeczna o zasięgu ogólnopolskim. Podkreśla to fakt wspierania akcji przez przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abpa Stanisława Gądeckiego, a także szefa Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, a w zasadzie szefów, ponieważ swoje wsparcie wyraził zarówno obecny przewodniczący, bp Jan Piotrowski, jak i jego poprzednik – bp Jerzy Mazur SVD. Wieść o inicjatywie dotarła także do Watykanu, gdzie papież Franciszek pobłogosławił akcji i zachęcił do objęcia szczególną troską misjonarzy.

Aneta Rayzacher-Majewska

 

 

 

 

Więcej w najnowszym numerze miesięcznikawinietka small

 

 

 

Miesięcznik MISJONARZ
ul. Ostrobramska 98, 04-118 Warszawa
Tel.: +48 22 280 99 65
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.